Poradniki

7 powodów, dla których warto korzystać z webinarów kynologicznych i szkoleń on-line

Zastanawiasz się co zrobić, aby Twój pies przybiegał do Ciebie tak szybko, jak pies sąsiada albo przestał ciągnąć na smyczy? Może słyszałeś coś o psich emocjach i chciałbyś, żeby ktoś ci o tym opowiedział więcej? W obecnych czasach nie musisz wychodzić z domu, aby poszerzyć swoją wiedzę. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i świat psich szkoleń stoi przed nami otworem.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać ze zwiększającej się oferty wykładów online, pomocna może być nasza lista zalet szkoleń tego typu. Przekonaj się, że nie trzeba mieć wiedzy informatycznej ani być biznesmenem, żeby konferencje w wirtualnym świecie odkryły przed nami swe tajemnice.

1. Dla komputerowych laików

Żeby zostać uczestnikiem webinarium nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu. Wystarczą śmigające w sieci laptop lub smartfon, bo przeważnie są one wyposażone standardowo w to, co jest niezbędne do udziału w lekcji online. Musisz słyszeć i widzieć prowadzącego oraz mieć możliwość zadania/napisania pytania czy podzielenia się spostrzeżeniami, jeśli odczujesz taką potrzebę.

2. O pieskach i kotkach, ogólnie i w szczególe

Facebook proponuje Ci coraz to nowe wydarzenia skierowane do miłośników zwierząt, wśród których oferta seminariów online jest naprawdę bogata. Można zgłębić tajniki psiej zabawy, kształtowania, zasady psiego treningu, problemy behawioralne czworonogów, charakterystykę danej rasy czy poznać oblicza starości kotów. Lista jest długa i każdy znajdzie coś dla siebie. Szukanie polecamy zacząć w grupie “Webinary kynologiczne” na Facebooku.

3. Trener na wyciągnięcie ręki (komputera)

Jeśli jakiś psi sport interesuje Cię bardziej, ale w Twojej okolicy nie ma dobrego trenera, chciałbyś spróbować jakiejś aktywności, ale masz opory by spotkać się ze szkoleniowcem twarzą w twarz? Jest na to rada – webinary tematyczne, np. dotyczące obedience, noseworku, behawioru, pasienia. Często w zapowiedzi spotkania albo w formularzu do zapisów jest informacja o możliwości podania wcześniej, co interesuje nas najbardziej, z czym mamy problem i temat zostanie poruszony na wykładzie specjalnie dla nas.

4. Na drugiej półkuli, a pół metra od ciebie

Twój ulubiony trener mieszka na drugim końcu Polski, a Ty nie masz jak zorganizować wyjazdu na trening czy seminarium? Koleżanka opowiadała o nowinkach szkoleniowych w dalekim kraju? Internet sprawił, że odległość to rzecz względna i można teraz uczyć się od ludzi z całego świata. Barierą może być tylko język. A współcześnie znajomości przecież dzielą się na te w realu i online.

5. Znalazłem, wybrałem i co dalej?

Niektóre webinary są darmowe, za inne musisz zapłacić kilkadziesiąt złotych. Płatność zazwyczaj odbywa się przelewem na konto, którego numer otrzymamy po zgłoszeniu się. Gdy opłacisz udział, na adres e-mailowy dostaniesz link. Kiedy nadejdzie pora szkolenia, kliknięcie w niego przeniesie Cię do wirtualnego pokoju, będziesz widzieć prowadzącego w czasie rzeczywistym i Twój udział w pierwszym webinarze stanie się faktem. Gratulacje!

6. Przy kawce, pod kocykiem? Jakkolwiek sobie zażyczysz

Kiedy nadejdzie zaplanowany czas szkolenia, wystarczy zapowiedzieć rodzinie, że przez najbliższy czas jesteśmy niedostępni. Polecamy zrobić kawę albo herbatę, przygotować przekąski. Warto mieć pod ręką kartkę i długopis, na wypadek, gdybyś chciał coś zanotować. Jeszcze tylko musisz włączyć sprzęt, umościć się wygodnie i kliknąć w odpowiedniego linka.

7. Choroba nie pokrzyżuje Ci planów

Zdarza się, że zapisujemy się na szkolenie, ale łapiemy przeziębienie czy inne choróbsko i lekcja z trenerem nam przepada. Albo musimy zostać w biurze dłużej, niż planowaliśmy. W przypadku webinarów nie ma takiego niebezpieczeństwa, bo w każdym miejscu, w którym jest dostęp do internetu możemy wziąć w nim udział. Najczęściej takie spotkania są rejestrowane przez organizatora i udostępniane uczestnikom, więc nawet jeśli masz niespodziewanych gości, zepsuje Ci się auto, nie uda Ci się odpalić laptopa albo ładowarka od smartfona gdzieś się zapodzieje, masz możliwość z odtworzenia obejrzeć zapisany wykład.

A czy Wy macie już udział w webinarze za sobą? Polecacie, czy raczej więcej się nie zapiszecie, bo taka forma Wam nie odpowiada?

autorka: Agnieszka Bednarek



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *