Poradniki,  Pupilowe gadżety

Bullet Journal dla początkujących – Jak zacząć planować w Bullet Journal? 

Co to jest Bullet Journal?

Cały urok bullet journala tkwi w jego elastyczności i funkcjonalności. Dla mnie jest planerem, narzędziem do organizacji pracy, dla innej osoby szkicownikiem, zbiorem list rzeczy do zrobienia, kreatywnym pamiętnikiem. Bujo nie ma jednej definicji, a pracując z nim każdego dnia dostosowujemy go do siebie i swoich potrzeb. Każda z nas ma inne potrzeby, inne obowiązki, a bujo jest doskonałym, uniwersalnym narzędziem.

Jak zacząć planować w bullet journal?

Nie myśl o tym jak zacząć, tylko… zacznij! Na pewno przyda Ci się zeszyt lub notes, albo zwykły kalendarz. Wybierz taki, który bardzo Ci się podoba – to spowoduje, że chętnie będziesz po niego sięgała. Musi być taki, aby szkoda było z niego nie korzystać. ;)

Jeśli jesteś miłośniczką psów lub kotów, polecę Ci notes od PupiLu.pl. Wykonany jest z ekoskóry, zamykany na bardzo elegancki i praktyczny pasek. W środku znajduje się zeszyt w linie który, jeśli zapiszesz go całego – łatwo wymienisz na nowy. Prowadzenie bujo możesz zacząć od zeszytu w linie, z czasem sprawdzisz, czy to rozwiązanie Ci pasuje, czy może wolisz zeszyt w kratkę lub kropki, a może zupełnie czysty.

Określ w czym bullet journal, może Ci pomóc. Ja używam bujo do planowania promocji swojego biznesu – spisuję w nim pomysły, zadania do zrealizowania; zapisuję terminy szczepień i odrobaczania psów; robię w nim listę zakupów, a także wpisuję przepisy na obiad. Jak widzisz, bujo może służyć do wszystkiego. Co najważniejsze, notowanie w jednym miejscu ułatwia pracę i ogarnianie życia codziennego, a przy okazji – ozdabianie planera bardzo relaksuje! Dlaczego hitem ostatnio są “kolorowanki dla dorosłych”? Bo proste prace plastyczne pomagają niwelować stres, rozluźniają, pomagają odpocząć.

notes planer bullet journal z psem

Co może znaleźć się w bullet journalu – Inspiracje i pomysły

Co może znaleźć się w bujo? Wszystko! Lista “to do”, lista zakupów, pomysły na śniadania, pomysły na obiady i kolacje, lista marzeń do zrealizowania, plan pracy, cytaty motywacyjne. Bujo może być pamiętnikiem, w którym zapiszesz sytuacje, które się wydarzyły i których nie chciałabyś zapomnieć, lub przypomnieć je sobie za kilka lat, gdy w czeluściach pudeł pozostawionych na strychu – nagle odnajdziesz go za jakiś czas i uśmiechniesz się na to co tam zostawiłaś. Może być piękną pamiątką, świadectwem na to jakie przemiany nastąpiły w Tobie, może w Twoim dziecku, czy… psie. Jakie sukcesy odniosłaś, gdzie byłaś, a gdzie jesteś teraz. Czasami warto wracać do marzeń z przed lat, po to by przypomnieć sobie, jak pięknie jest bujać w obłokach i… że czas w końcu je zrealizować. Prawda jest taka, że bujo pomoże usystematyzować plany i cele do zrealizowania, ale nie zawsze wszystkie można wykonać od razu. Planuj, staraj się. Wprowadzaj zmiany, aby dalekosiężne marzenia, realizować małymi krokami. Pomyśl o nawykach, które chcesz wyrobić lub wygasić. Zaplanuj swój bullet journal tak, aby maksymalnie wykorzystać największą jego zaletę – elastyczność.

Ozdabiaj z głową!

Panią Swojego Czasu znają chyba wszyscy. Jest to kobieta przedsiębiorcza, która sprzedaje m.in. zaprojektowany przez siebie planer. Na blogu przyznała, że nienawidzi marnowania czasu na ozdabianie planerów naklejkami, tasiemkami, rysunkami, itd. Twierdzi, że to tylko zabiera cenne minuty i nie prowadzi do celu (opóźnia go). Ja jestem gdzieś pomiędzy racjonalnością Oli, a urokiem pięknie wykonanych bullet journali. Lubię działać praktycznie i szybko, ale lubię też eleganckie ozdobniki. A że moje wymagania są nietypowe, bo dotyczą psów, postanowiłam razem z mężem  Ojcem Psim, zaprojektować własne naklejki do bujo.

planer do planowania czasu z psem

Planer dla freelancera – obowiązkowy gadżet?

Biznes prowadzę od 3 lat. Mój bullet journalowy planer (to chyba najwłaściwsze określenie tego co stworzyłam dla siebie) pomaga mi w organizowaniu pracy. A tej mam bardzo dużo, i dotyczy wielu aspektów działania firmy. Jeśli jesteś na początku drogi z własną działalnością – bujo może naprawdę Ci pomóc. Organizowanie tygodnia zadań, a nawet określenie biznesowych celów – warto notować w jednym miejscu. Jeśli nie masz z kim przeprowadzać burzy mózgów, aby podjąć kolejne decyzje – bujo może być świetnym kompanem do “dyskusji”. Gdy biję się z myślami, zawsze robię listę plusów i minusów. Zachowuję ją w planerze, bo z czasem pomysły się rozmazują, zachodzą mgłą i trzeba przypomnieć sobie dlaczego poszło się tą a nie inną ścieżką. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest dużym wyzwaniem. Ciężko jest podejmować samemu kluczowe decyzje. Wtedy warto mieć jasno napisany cel, potwierdzony licznymi plusami. Tak, aby w połowie drogi do tego celu, można było wrócić i przypomnieć sobie wszystkie “za”.

Bullet journal dla właściciela psa – planer ułatwiający organizację życia z psem

My psiarze, lubimy wszystko co związane jest ze zwierzętami. Mimo że nazywam się “racjonalną psiarą”, nie przechodzę obojętnie obok witryny sklepowej w której wisi bluzka w psy. Niemożliwe jest abym nie podniosła z półki zeszytu z nadrukiem psa lub nie przejrzała książki dla dzieci z “psem” w tytule. Psa dostrzegę z kilometra, nawet jeśli jest nadrukowany na małą linijkę. Właściciele psów mają dodatkowe potrzeby. Musimy zaplanować menu dla psa (lub chociaż terminy dostaw nowej partii karmy), musimy notować kolejne terminy szczepień, odrobaczania czy badań. Dla hodowców bardzo ważną informacją jest kiedy suka miała cieczkę, kiedy nastąpiło krycie. Właściciele psów wymagających regularnych wizyt u groomera, czasami nawet kilka tygodni przed, muszą zapisać się do psiego fryzjera. Dlatego właśnie powstały Naklejki PupiBuJo. Chciałam, aby były uniwersalne (przerost formy nad treścią – to nie u mnie), praktyczne, a zarazem miłe dla oka, delikatne, kobiece, piękne! Mam nadzieję, że nie tylko mi ułatwiają życie z moimi czworonożnymi członkami rodziny. Cieszę się na te małe psie gadżety w moim pracowo-psim planerze!

Tak wyglądają nasze PupiLowe naklejki do plannerów / bullet journali dla właścicieli psów.
naklejki z psamiNaklejki do BuJo dostępne są
tutaj –>> PupiBuJo – Naklejki do planera / bullet journala dla właściciela psa.

Notesy z ekoskóry, z ponad 50 rasami psów
lub kotem do wyboru, można
kupić tutaj –>> Notes / Bullet Journal z rasą Twojego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *