Książki i gry o zwierzętach

Co robią psy?

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przekazało mi do recenzji (a także jeden egzemplarz dla Was – szczegóły konkursu na końcu wpisu) książkę z serii “Opowiem Ci mamo”, pt. “Co robią psy?”. Książka, oprócz interesujących treści zawiera dodatkowe atrakcje: zagadki, labirynty, a także grę planszową. Jest przepięknie wydana, z twardymi stronami, dla dzieci w wieku około 4-6 lat. To ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników psów.

Książka zawiera dużo szczegółowych rysunków, a zadania mobilizują do pochylenia się nad nimi, aby poszukać np. ukrytych sylwetek psów pracujących. Nie jest to pozycja na dobranoc ponieważ zachęca do zabawy i interakcji. Mnie i mojemu 5-latkowi najbardziej przypadła do gustu gra planszowa ze śmiesznymi dodatkami, np.: “Sprzątasz kupę i idziesz do kosza na śmieci”. W tym przypadku gracz zostaje nagrodzony i przesuwa swój pionek aż o 6 pól. Świetny sposób na nauczenie sprzątania po swoim psie, prawda?!

Cała opisana w książce historia zaczyna się linią czasu, z której dowiadujemy się skąd pochodzi współczesny pies oraz główny bohater. Treść podkreśla obowiązki z jakimi muszą zmierzyć się właściciele psów: z wizytami u weterynarza, sprzątaniem psich odchodów, ze szkodami w postaci obgryzionych butów. Książka skupia się właśnie na tych elementach, oraz na pracy jaką mogą wykonywać psy – być przewodnikami niepełnosprawnych, czy psimi ratownikami. Nie ma tu mowy o przyjemnościach i beztroskich zabawach. Zdecydowanie jest to książka inna niż wszystkie. Z realistycznym podejściem do psów, bez lukru i robienia z nich dziecięcych maskotek.

Jeden egzemplarz zostawiam dla siebie, jeden przekazuję Wam do konkursu. Na naszym FB >> klik, klik << dodaj zdjęcie pokazujące jak czytasz książkę (sam / sama, z kawą, dzieckiem, z psem na kolanach, etc.) i króciutko napisz, dlaczego lubisz to robić. Konkurs trwa do 26 maja, do godziny 23:59. Wybiorę osobę, która na swój własny (nieprzewidywalny dla mnie) sposób podbije moje serce. ;) Koszt wysyłki biorę na siebie (tylko na terenie Polski). Działajcie!

Wasza pupilowa_mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *