Poradniki,  Zero waste

Jakie worki na śmieci i psie odchody wybrać? Zwykłe, biodegradowalne czy kompostowalne?

Tak naprawdę worki kompostowalne należą do grupy worków biodegradowalnych. Ale uwaga! Nie każde worki z napisem „biodegradowalne” są kompostowalne. Jaka jest różnica?

Worki biodegradowalne są lepsze niż zwykłe plastiki. Ulegną rozkładowi, ale muszą dostać do tego procesu odpowiednie warunki. Mówiąc prościej – potrzebują odpowiedniej temperatury, wilgotności oraz wystarczającej liczby stworzonek, która może je zjeść, strawić i wydalić. ;) I to nie jest wcale takie proste! To może zająć nawet kilkanaście lat!

Natomiast worki kompostowalne, rozłożą się już w kilka tygodni. Rozpuszczą się, zostaną zjedzone przez dżdżownice. Po niedługim czasie, wrócą do ekosystemu nie zostawiając plastikowych mikrocząsteczek! I to powinno być dla Cienie najważniejsze!

Kochasz psy i koty? Kochaj całą naturę i o nią dbaj. Wybierając worki na śmieci czy psie odchody, sprawdź czy są kompostowalne. Niech nie zwiodą Cię inne oznaczenia, zielone opakowanie i napis bio.

Interesuje nas tylko taki znaczek lub opis, że worki można wrzucać do kompostownika:

Agnieszka Guła – #PsiaMama psiego seniora – sznaucera miniaturowego – i szalonego, młodego whippeta, dzięki którym stworzyła markę produktów dla opiekunów psów i kotów – Pupilu.pl.

Prywatnie żona i mama przedszkolaka. Miłośniczka planowania i efektywnej organizacji pracy (także z psem). Fanka idei zero / less waste. Smakoszka kawy z psim kłaczkiem. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *