Książki i gry o zwierzętach

Kocie i psie gry dla dzieci i dorosłych + KONKURS

Dzisiaj do środowej porannej kawki mam dla Was recenzję gier – łamigłówek dla dzieci i dorosłych, oczywiście ze zwierzętami w roli głównej. Na końcu znajdziecie konkurs, który promujemy w ramach współpracy z firmą Rebel.

Dog Pile | Cat Stax

Cat Stax oraz Dog Pile mają dokładnie takie same zasady. Podoba mi się, że zostały podzielone, z dedykacją dla kociarzy i psiarzy. Są to typowe łamigłówki – naszym zadaniem jest ułożenie zwierzaków w taki sposób, aby mieściły się na karcie z danym zadaniem. Na kartach wyszczególnione jest, których kolorów psów / kotów mamy użyć, co jest pewnym ułatwieniem. Problemy zaczynają się przy zadaniach dla zaawansowanych, ekspertów i mistrzów, gdzie pieski czy kotki muszą być ułożone piętrowo.

Figurki są estetycznie wykonane, wszystko zapakowane jest w małe pudełko (bardzo nie lubię gdy firmy robią olbrzymie pudełka, które zajmują mnóstwo miejsca, a w rzeczywistości mogłyby być kilka razy mniejsze) – dla mnie to dodatkowy plus.

Dla kogo jest gra? Na pudełku widnieje zakres 7-99 lat, ale mój 6-latek poradził sobie z poziomem zielonym, najłatwiejszym. W weekend kawę piłam powoli i w spokoju. ;) Rozwiązanie zadań zajmowało mu od kilku do kilkunastu minut, ale wykonał je samodzielnie. Jeśli więc Twoje dziecko umie się skupić na zadaniu, możesz kupić grę i młodszemu dziecku.

Kto to zrobił?

“Kto to zrobił?” to gra dla dzieci w wieku 6+ i dla minimum 3 osób. My próbowaliśmy grać we dwoje, i zasady okazały się kłopotliwe. Mama musiała przegrać 3 razy z rzędu… Nie miałam szans na odwrócenie tej niekorzystnej dla mnie rozgrywki.

Gra polega na zrzucaniu winy na zwierzaka, który zrobił kupsztalę na środku salonu. Czy był to kot, rybka, a może chomik? Moje dziecię zareagowało na ten wstęp do gry gromkim śmiechem. Myślę, że jeśli namówimy do wspólnej zabawy tatę lub dziadków, będzie to naprawdę fajna zabawa. Przy 2 osobach jednak nie da się z niej wyciągnąć tego co najlepsze.

Konkurs

Firma Rebel przekaże Wam w sumie 6 gier (po 2 sztuki z wyżej wymienionych). Co musicie zrobić?

Konkurs nosi nazwę “Dobra gra za dobre słowo #zostańwdomu #wygrajdzień”. Na naszym Pupilowym FB opublikowałam zdjęcie gier z naszymi logotypami (Rebel i Pupilu). Pod nim dodaj komentarz z dobrym słowem. A najlepiej z całą masą dobrych słów.

Przeraża nas masa hejtu, który teraz nasilony jest w związku z narzuconymi nam ograniczeniami. Zamiast wyładowywania złych emocji w Sieci, proponujemy Wam granie offline w planszówki. Nagradzamy pozytywnych ludzi, zamiast tracić czas na walkę z tymi przepełnionymi złością.

Napisz jak radzisz sobie z izolacją. Sam, z psem / kotem, całą rodziną. Czy według Ciebie izolacja ma pozytywne strony?

Zwycięzców wybierzemy wspólnie z przedstawicielem Rebel.pl. Będziemy sugerowali się Waszą pomysłowością, doborem słów i energią która z nich popłynie.​

Skrócony regulamin konkursu:

Konkurs trwa do niedzieli 26 kwietnia, do godz. 23:59. Wygrywa 6 osób. Gry wyślemy losowo (ale możesz zasugerować nam, która gra spodobała Ci się najbardziej).

Biorąc udział w konkursie – jeśli zostaniesz zwycięzcą – zgadzasz się na przekazanie firmie Rebel Sp. z o.o. oraz przewoźnikowi, który dostarczy do Ciebie nagrodę, danych osobowych potrzebnych do jej wysyłki.

Nasza decyzja nie podlega reklamacjom. W konkursie nie mogą brać udziału osoby z nami spokrewnione, nasi znajomi i najbliżsi znajomi znajomych. Konkurs jest formą zabawy dla Was, odskocznią od codzienności i przyjemnością. Pupilu lubi takie współprace, w których może dodatkowo nagrodzić swoich fanów. Niech ten konkurs będzie pozytywny od początku do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *