Książki i gry o zwierzętach

Książki na prezent dla małych i dużych miłośników psów i kotów

Książka nie zawsze jest dobrym pomysłem na prezent, choć wszystkie poradniki mówią inaczej. Jeśli wiesz, że osoba dla której szukasz prezentu nie lubi czytać (lub po prostu tego nie robi), nie uszczęśliwisz jej żadną z poniższych propozycji, chociaż nie wiem jak dobra by była. Jeśli jednak trafiłeś na książkowego mola – małego lub dużego – a jest on również miłośnikiem psów / kotów – bardzo proszę, oto lista kilku lektur, które warto kupić.

Dla dzieci 0-6 lat

Co robią psy – opisana w książce historia zaczyna się linią czasu, z której dowiadujemy się skąd pochodzi współczesny pies oraz główny bohater. Treść podkreśla obowiązki z jakimi muszą zmierzyć się właściciele psów: z wizytami u weterynarza, sprzątaniem psich odchodów, ze szkodami w postaci obgryzionych butów. Książka skupia się właśnie na tych elementach, oraz na pracy jaką mogą wykonywać psy – być przewodnikami niepełnosprawnych, czy psimi ratownikami. Nie ma tu mowy o przyjemnościach i beztroskich zabawach. Zdecydowanie jest to książka inna niż wszystkie. Z realistycznym podejściem do psów, bez lukru i robienia z nich dziecięcych maskotek. Całą recenzję tej książki oraz więcej zdjęć znajdziesz tutaj.

Misia i jej mali pacjenci – całą serię po prostu trzeba znać. :) Zapytaj rodziców dziecka któremu chcesz kupić książkę z tej serii, bo są bardzo popularne i być może którąś z nich już mają. Ewentualnie wybierz najnowszą z lipca 2020, która nosi tytuł Misia i jej mali pacjenci. Wakacje nad Narwią. Szerzej o serii pisałam tutaj.

Dla dzieci 6-12

Na tropie złodzieja psów – fantastyczna książka którą polecam zwłaszcza dla dzieci z rozbitych rodzin, które czują się osamotnione, unikają kontaktów z innymi, przechodzą gorsze chwile. Książka uczy empatii, pokazuje, że zawsze znajdzie się ktoś z kim będziemy się dobrze czuli, i kto pomoże nam rozwiązać tajemnicze zagadki. Książka porusza również temat kradzieży psów rasowych. Warto się pochylić nad tą propozycją. Więcej pisałam o niej tutaj.

Psierociniec – ta książka pokazuje jak wygląda życie psów w schronisku. I choć nie jest usłane różami, bo zdarzają się w nim niemiłe sytuacje, to wszystkie historie przeplatane są pozytywnymi wydarzeniami i zabawnymi wierszami, które rozśmieszają najmłodszych. Więcej o książce tutaj.

Tajemnica zaginionej kotki – jest to świetna przygoda połączona z questingiem (zdobywaniem wiedzy przez zabawę) i nauką o zabytkach Olsztyna. Mówi również o odpowiedzialności za powierzone pod opiekę zwierzę. Dłuższą recenzję znajdziesz tutaj.

Dla dorosłych

Peety. Pies, który uratował mi życie – wybierz tę propozycję jeśli osoba obdarowywana interesuje się zdrowym odżywianiem, zwykle czyta autobiografie, potrzebuje motywacji do zmian w życiu (a może miała lub ma depresję – ponieważ ta książka może podnieść na duchu) oraz osobom zafascynowanym amerykańskim stylem życia (jest tu dużo wątków o amerykańskich zwyczajach). Więcej o tej książce przeczytasz we wpisie tutaj.

Ja cię kocham, a ty miau – wybierz tę książkę, jeśli szukasz humorystycznego kryminału przy którym obdarowana osoba odpocznie od kłopotów, trudnych spraw i oderwie się od codziennych obowiązków. Wątek kryminalny wzbogacony jest o wiadomości z historii sztuki i informacji na temat różnych technik malarskich więc spodoba się osobom interesującym się w/w tematami. Więcej o książce przeczytasz tutaj.

recenzja-ja-cie-kocham-a-ty-miau

Czy zainteresowała Cię któraś z zaproponowanych przeze mnie pozycji? Podziel się swoimi wyborami. Przy okazji może – i dla siebie i swojego synka – znajdę kolejne tytuły do przeczytania w 2021 roku.

Agnieszka Guła