
Kubek termiczny – jaki wybrać?
Przygotowałam dla Was przegląd kubków termicznych od Pupilu. Pierwsze kubki termiczne pojawiły się w naszej ofercie już na początku naszej działalności, w 2015 roku. Od tamtej pory regularnie wyszukuję, kupuję, testuję szczelność, długość utrzymywania temperatury, sprawdzam estetyczność znakowania – aby wygrawerowane na nich psy czy koty wyglądały pięknie.
Dobry kubek termiczny nie tylko utrzyma ciepło napoju, ale sprawdzi się również w czasie upalnego lata, kiedy to zależy nam, aby ulubione napoje pozostały zimne.
Który kubek termiczny wybrać – porównanie
Bardzo zależało mi, aby każdy z Was mógł u nas znaleźć coś dla siebie. Dlatego, aktualnie w ofercie mamy kubki aż o 5 różnych pojemnościach. Większość dostępna jest w najpopularniejszym, czarnym kolorze, ale kilka z nich ma również do wyboru inne warianty kolorystyczne. Moim ulubionymi jest 250 ml kubek beżowy oraz 420 ml kubek w kolorze pastelowego różu.
Na Pupilu.pl dostępne są kubki o pojemności:
225 ml – z ustnikiem typu klik – otwiera się go poprzez naciśnięcie górnej pokrywki. 360 stopniowa pokrywa pozwala na picie z każdej strony. Jest to jeden z dwóch kubków w naszej ofercie z rączką (drugiego Wam tutaj nie pokazuję, bo uważam że ten jest lepszy). U nas dostaniesz go tylko w wersji czarnej. Tego kubka nie należy myć w zmywarce.
250 ml – w kolorze beżowym (kolor w słońcu delikatnie mieni się drobinkami). Kubek posiada sitko więc można w nim zaparzyć herbatę liściastą. Od spodu kubek posiada gumową podstawkę.
300 ml – występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym matowym oraz czerwonym błyszczącym. Jest szczuplejszy i wyższy niż ten o pojemności 250 ml. Środek tych kubków jest czarny.
350 ml – w pięknych kolorach: pomarańczowym, czerwonym, zielonym, niebieskim, ale też czarnym. Wszystkie wersje mają jasną, beżową nakrętkę co powoduje że wyróżniają się z tłumu kubków dostępnych na rynku. Tak jak te o pojemności 250 ml, posiadają sitko. Sitko oczywiście można wyjąć, jeśli zamiast liściastej herbaty chcesz wlać do niego kawę.
420 ml – cóż, gdy zobaczyłam ten różowy kubek, nie było opcji, żeby nie pojawił się w Pupilu. Jest cuuudny! Oprócz różowego, jest jeszcze niebieski (piękny odcień), czarny i szary. Na szarym bardzo delikatnie widać nasze znakowanie, przez co ta wersja spodoba się osobom, które niekoniecznie lubią nachalne wzory. Te kubki odznaczają się wyjątkowo dobrą izolacją. Utrzymują ciepło aż do 13 godzin!
Od czego zależy czy napój będzie długo ciepły w kubku termicznym?
Wszystkie nasze wyżej wymienione kubki mają podwójne ścianki, między którymi jest próżnia. Ta technologia świetnie się sprawdza. Na to jak długo będą trzymały ciepło ma wpływ, rzecz jasna temperatura zewnętrza, ale również, z czego już mniej osób może zdawać sobie sprawę – częstotliwość popijania napoju. Im częściej otwieramy kubek i wpuszczamy chłodniejsze powietrze, tym napój szybciej wystygnie.
Trik!
Jeśli zależy Ci, aby napój w kubku był jeszcze dłużej ciepły, wygrzej go wrzątkiem przed nalaniem docelowego napoju. Kubek przejmie ciepło, przez co docelowy napój nie zostanie już na starcie schłodzony.
Jak myć kubek termiczny?
Stalowe kubki termiczne można myć w zmywarce, jednak aby przedłużyć ich estetyczny wygląd polecam myć kubki ręcznie, a do zmywarki wkładać tylko ustnik. U mnie sprawdza się prosta metoda „czyszczenia przez trzęsienie”. Na czym ona polega? Wlej do kubka ciepłą wodę z płynem (około ¼ kubka), zakręcić i mocno potrząsaj przez chwilę. Czynność powtórz 2-3 razy bez płynu, aby porządnie go wypłukać. Gotowe.
Na koniec, dla wszystkich tych którzy nie mieli jeszcze do czynienia z kubkami termicznymi…
Czym różni się kubek termiczny od termosu?
– kubki termiczne mają mniejsze pojemności, idealne dla jednej osoby,
– kubki termiczne nie mają osobnego kubka, pijesz bezpośrednio z pojemnika termicznego, za pomocą ustnika,
– kubki termiczne można obsługiwać jedną ręką,
– termos dłużej trzyma ciepło (chociaż i w tym przypadku termos termosowi nierówny), głównie dlatego, że przelewasz z niego napój do osobnego kubka i z niego pomału popijasz. Do wnętrza termosu rzadziej wpada chłodzące powietrze,
– termos zwykle ma pojemności od 500 ml wzwyż – dzięki temu napije się z niego nawet cała rodzina (tyle że dla każdego i tak musisz wziąć osobne szklanki).
Kubek termiczny ma jeszcze jedną zaletę, zwłaszcza ten od Pupilu. Możesz mieć na nim swojego ulubionego pieseczka (lub koteczka). ;)
Wszystkie pokazane wyżej kubki znajdziecie na www.Pupilu.pl.
autorka: Agnieszka Guła

