Książki i gry o zwierzętach

Na tropie złodzieja psów. Justyna Balcewicz

Kolejna książka którą mogę Wam śmiało polecić. Razem z moim 6 letnim synem, lubimy lektury z zagadkami. Ja dodatkowo lubię książki dla dzieci, które opisują emocje i trudne sytuacje które zdarzają się w relacjach z rówieśnikami.

Książka zaczyna się dość pesymistycznie. Mama z synem – Kornelem – i olbrzymim mastifem angielskim – Brzydalem – przenoszą się do nowego domu, do nowego miasta. Zmiany związane z rozwodem rodziców przytłoczyły młodego człowieka, który nie potrafi odnaleźć się również w nowej szkole.

Pewnego dnia ukochany pies Kornela znika. Chłopiec zaczyna poszukiwania w których pomagają mu dopiero co poznane dziewczyny. Dialogi między bohaterami pokazują zawiłości w relacjach młodych ludzi. Opisują jak postrzegana jest odmienność oraz to, jak ją można akceptować (w samym sobie).

Kornel znajduje prawdziwych przyjaciół – bo jak nazwać osoby, które razem z tobą podejmują się niebezpiecznych poszukiwań złodzieja psów? Na pewno wiele nie zdradzę pisząc, że ta historia ma dobre zakończenie. Można wręcz powiedzieć, że podwójnie dobre zakończenie, ponieważ na końcu książki znajduje się garść porad dla przyszłych i obecnych opiekunów psów. Odrobinę zdradzam na poniższym zdjęciu.

Książka Na tropie złodzieja psów Justyny Balcewicz to znakomita pozycja dla najmłodszych – czytana przez rodziców – oraz dla nieco starszych miłośników psów, przygód i detektywistycznych zagadek – czytających samodzielnie. Litery w książce są nieco większe, dodatkowo znajduje się w niej kilka ilustracji więc będzie idealnym pomysłem na prezent dla dzieci w różnym wieku.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *