Książki i gry o zwierzętach

Tajemnica zaginionej kotki. Beata Sarnowska

Dzisiaj mam dla Was prawdziwy hit! Jestem absolutnie zauroczona tą książką, i nie dziwię się, że na stronie wydawnictwa Skrzat, jest ona oznaczona jako bestseller. Ale od początku…

Wszystko zaczyna się, gdy olsztyńska bibliotekarka (to, że to olsztyńska bibliotekarka jest nie bez znaczenia) wyjeżdża na urlop i zostawia swoją rasową kotkę – Teośkę – pod opieką Zuzy i Kamy. Niestety Teosia znika w tajemniczych okolicznościach. Zuza i Kama, z pomocą Krzyśka i Wojtka, rozpoczynają śledztwo. Tajemniczy SMS z łamigłówką sprowadza poszukiwania na interesujący trop.

Wiecie czym jest questing? To „nauka przez zabawę”. Ta forma gry terenowej posiada duży walor edukacyjny z różnych dziedzin, co ułatwia proces nauki. W przystępny sposób przekazuje wiedzę w myśl konfucjańskiej zasady: „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem”. […] Questing łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii. Zwieńczeniem każdej zabawy jest odnalezienie skarbu.*

Chyba nie powinnam zdradzać więcej. ;) Dodam tylko, że dzieci – aby zdobyć wskazówki, gdzie może znajdować się zaginiona kotka – muszą poznać kluczowe zabytki miasta Olsztyna.

Ta książka, to nie tylko świetna przygoda i nauka o zabytkach Olsztyna, ale też nauka odpowiedzialności za powierzone pod opiekę zwierzę. Bardzo dobra pozycja. Mój sześciolatek również był nią zachwycony.

Wydawnictwo: SkrzatRok: 2016 | Stron: 152 | Oprawa: miękka | Kategoria wiekowa: 6+

Zawieszki zapachowe od Pupilu

Zwrócę jeszcze uwagę na ilustracje. Są to zdjęcia do których dodano elementy rysunkowe.
Bardzo podoba mi się efekt końcowy. 👍

* fragment z http://questing.pl/

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *